Whatsapp
En İyi Çatı Yapı Onarım Tadilat İzolasyon Firması
7/24 arayabilirsiniz

Çatı Yalıtımı

Çatı Yalıtımı

Çatı Yalıtımı

Ne tür bir çatı veya çatı yalıtımı seçmeniz gerektiğini, ne kadara mal olacağını, ücretsiz olarak alabilirseniz ve çatınızı yalıtarak ne kadar tasarruf edebileceğinizi belirlemenize yardımcı olacağız. En basit ve en ucuz çatı yalıtımı, klasik soğuk çatı katı seçeneğidir. Yalıtım, ahşap kirişlerin üzerine ve arasına, evinizin üst katının tavanının üstüne yerleştirilir. Buna genellikle sadece çatı yalıtımı denir . Evinizin yaşam alanından kaçan ısıyı durduracak, ancak çatı alanını yalıtımsız bırakacaktır. Bu, kışın soğuk kalacağı ve yazın ısınacağı anlamına gelir. Çatı da yalıtım genellikle iki çeşit olarak yapılır.

1-Su yalıtımı

Su yalıtımı, suyun girebileceği baca dipleri, mahya, dereler ve kiremit altına yerlere su geçirmeyen malzemelerin uygulanmasıyla yapılır. Uygulamalarda; poliüretan, polimer bitümlü örtüler, sentetik örtüler ve sürme su yalıtım malzemeleri kullanılır. Yalıtım uygulamasıyla binaya nüfuz edemeyen su; süzgeçler ve yağmur suyu drenaj (tahliye) boruları ile yapıdan uzaklaştırılır.

2- Isı yalıtımı

Kış aylarında, taban altı ve tavan aralarında çiğlenme ve donmuş yüzeyler oluşur. Yaz aylarında, tavan arası son derece sıcak ve bunaltıcı olur. Bu nedenlerden genelde kiremit altına taş yünü, döşeme üstüne ise cam yünü (izocam) serilerek yapılır. Bununla birlikte köpük levha malzemelerini de çatıların ısı yalıtımında tercih edilebilir.

Enerji verimi arttırarak ve maddi yönden tasarruf sağlayacaktır. Yalıtımın korunması için, ekstra bir güç ve maliyete gerek yoktur, kalıcıdır ve genelde bakım gerektirmez.

Çatınızda sorun mu var?
Profesyonel ve hızlı iş çıkaracak firma mı arıyorsunuz?

HEMEN ARA